Turnaj U10 3.10.2015

publikované 09.10.2015 (aktualizované 12.10.2015)

V sobotu 3.10.2015 sa v Trnave odohrali historicky prvé Majstrovstvá Slovenska v kategórii do 10 rokov, čo umožnilo naším drobcom hrať vyrovnanejšie zápasy než zvyčajne, keď neraz nastupujú proti omnoho starším a skúsenejším súperom. Hralo sa systémom zvaným „coach ball“ čo znamená, že namiesto klasického nadhodu nahadzuje tréner, čím sa hra výrazne dynamizuje a je to tiež vhodnejšia alternatíva pre menej skúsených hráčov.

Do tohto turnaja sme nastúpili s veľmi mladým kádrom a pre mnohé tieto „pantherčatá“ šlo dokonca o zápasový debut. Na ihrisko sme nastúpili s cieľom nazbierať prvé skúsenosti z reálnej hry, spoznať pravidlá a samozrejme, dobre sa zabaviť.

Našim prvým súperom boli trnavskí baseballisti z tímu Angels. Hneď v úvode zápasu sa dievčatám podarilo presadiť sa v útoku a niekoľko krát skórovať. Naša obrana však bola neistá a bolo vidno, že dievčatá majú v hre ešte chaos, keďže hrajú len veľmi krátko. Súperov raketový útok tak často zastavila až vynútená zmena po piatich dobehoch. Nervozita zohrala svoju rolu a v ďalších zmenách sa nám podarilo skórovať už len tri krát, čo na nášho skúseného súpera nestačilo a zápas sa pre nás skončil nelichotivým výsledkom 20:6 v prospech Angels. Táto prehra nami však nijako neotriasla a malé pantherky boli odhodlané v nasledujúcom zápase ukázať, čo je v nich.CSC_1018

V druhom dueli sme si zmerali sily s baseballovým tímom Trnava. V hre, ktorú dievčatá predvádzali bol badateľný obrovský rozdiel oproti prvému zápasu, a to najmä v obrane. Videli sme krásne zahrané outy, pôsobivé zákroky v poli a bolo vidieť, že dievčatá už hre začínajú rozumieť. Na pálke sme síce tento krát začali trochu ustráchane, no hneď po prvej zmene začali trnavské hráčky predvádzať fantastické, ďaleké hity a všetky naše útoky ukončila namiesto súpera až vynútená zmena po piatich bodoch. Celý zápas sa už odohrával v réžii našich dievčat a tak sklamanie z prehry v prvom zápase vystriedal úsmev a obrovská radosť z prvej, a skutočne zaslúženej, výhry 21:10.DSC_1004

Ako tretie sme sa popasovali s  herne vyspelejším tímom Outmen Skalica, ktorý bol pre nás veľmi ťažkým súperom. Skalický chlapci predvádzali už od prvého inningu bezchybnú obranu a našim dievčatám nedovolili takmer vôbec skórovať. Ich ďaleké a tvrdé odpaly sa nám nedarilo v obrane zachytiť a  uštedrili nám prehru 20:3. Pantherky však predviedli veľké odhodlanie a napriek nepriaznivému vývoju zápas nevzdávali a bojovali až do konca.Prehra nás dlho nemrzela a radšej sme sa sústredili na posledný rozhodujúci zápas o 3. miesto.CSC_1014

Do boja o bronzovú medailu vstúpili dievčatá v plnom nasadení. S týmto zámerom samozrejme prišiel aj náš súper z prvého zápasu – Trnava, ktorí nám na ihrisku nič nedaroval. Možno povedať, že tento zápas bol neľútostným súbojom dvoch vynikajúcich útokov, keď hneď po prvej zmene bol stav vyrovnaný 5:5. Pantherky však v nasledujúcej obrane predviedli, čo je v nich a po druhej zmene sa ujali vedenia 10:6. Počas celého zápasu predvádzali všetky naše hráčky famózny výkon na pálke, no trnavskí chlapci sa do odpalov tiež poriadne opreli. Skóre sa neustále doťahovalo a boj o tretie miesto bol napínavý až do samého konca keď sa trnavským hráčkam predsa len podarilo zdolať súpera najtesnejším rozdielom 22:21. Zaslúžená radosť z tvrdo vybojovaného víťazstva zatienila sklamanie z predchádzajúcich prehier a malé Pantherky sa tešili so svojej prvej medaile.

Celý tím predviedol skutočne obdivuhodný výkon, o čom svedčí aj samotné pekné umiestnenie. Čo sa však týka individuálnych výkonov, rada by som ocenila Terezku Klasovú, ktorá skutočne zahviezdila svojimi impozantnými zákrokmi v poli. Taktiež sa v poli skvele predviedla aj Zuzka Dobšovičová na nadhode a Saška Gašparová, ktorá zahrala perfektný out na tretej méte. Lea Slováková tiež na nadhode ukázala, že sa nebojí lopty a poradí si aj s tvrdými odpalmi. Svoj poliarsky um predviedla aj Viki Krchnáková na spojke. Veľkou oporou poľa bola Anetka Šmičková na prvej méte, ktorá počas celého turnaja predvádzala neskutočné odpaly, ktoré súper neraz zbieral pri plote. Na svoje konto si dokonca pripísala aj bežecký homerun. Rovnako sa na pálke predviedla aj Saška Bohunická, ktorá svojimi krásnymi tvrdými odpalmi narobila súperom poriadne ťažkosti. Veľkú pochvalu si zaslúži aj Miška Janovská, ako za svoje odpaly, tak aj za hru v zadnom poli. Super odpal sme videli aj v podaní Ninky Fančovičovej. Natálka a Kristínka Lenčéšové tiež predviedli solídne odpaly. V útoku sa však nenechali zahanbiť ani Emka Domorákova, ktorá na métach predviedla svoje rýchle nohy, Simonka Veverková či Elin Mihaliková, ktorá pekne zahrala v zadnom poli. Sofia Megová sa okrem super pálky predviedla aj na nadhode, kde zahrala out na prvej méte.

Celkovo bol pre nás tento turnaj obrovským prínosom. Naše najmladšie nádeje predviedli skvelé výkony napriek tomu, že väčšinu kádra tvorili nové hráčky, ktoré softball hrajú necelý mesiac.Bolo úžasné sledovať, ako sa dievčatá zlepšujú od zápasu k zápasu a vzájomne sa na ihrisku podporujú. Samozrejme sme sa nevyhli chybám, no našim cieľom bolo hlavne načerpať prvé cenné skúsenosti a baviť sa hrou, čo sme do bodky splnili. Verím, že skvelé tretie miesto vybojované dvoma víťazstvami motivuje dievčatá k ďalšiemu usilovnému tréningu, aby z nich mohli byť stále lepšie a lepšie hráčky.žiačky

Káder:    Sophia Megová, Simona Veverková, Alexandra Gašparová, Lea Slováková, Kristína Lenčéšová, Natália Lenečéšová, Elin Mihaliková, Ema Domoráková, Viktória Krchnáková, Tereza Klasová, Aneta Šmičková, Michaela Janovská, Nina Fančovičová, Alexandra Bohunická, Zuzana Dobšovičová.

Coach:     Patrícia Stúpalová, Jana Fančovičová, Petra Vlčeková

Obrázky k článku

Album nebolo nájdené. Zkontrolujte správnosť adresy alba na Google Picasa.