PLAY-OFF U13 2015

publikované 12.10.2015

Záver žiackych bojov

Počas uplynulého víkendu vstúpil žiacky tím do bojov o konečné umiestnenie v zmiešanej Slovenskej lige chlapcov a dievčat do 13 rokov. Výsledky predchádzajúcich ligových zápasov predpovedali,že to nebude prechádzka ružovou záhradou, čo však Pantherkám neubralo na eláne a odhodlaní odohrať derniéru svojej sezóny víťazne.

Rozlosovanie prinieslo v prvom zápase derby dvoch trnavských tímov – Panthers a Angels. Hneď v úvode stretnutia  súper deklasoval našu obranu a po prvej zmene sme sa ocitli v desať bodovej strate. Naše útočné šance eliminoval veľmi prudký nadhod, ktorý mali dievčatá problém kontaktovať. Celý zápas sa tak odohrával v réžii trnavských „anjelov“. Hoci sa dievčatám nakoniec podarilo zmobilizovať svoje sily v útoku a v obrane zahrať niekoľko pekných outov, stačilo to už len na zmiernenie bodového rozdielu a Pantherky podľahli trnavským chlapcom 14:2.

Šťastie nám neprialo ani v nasledujúcom stretnutí s baseballistami  Apolla Bratislava, napriek tomu, že hra, ktorú dievčatá predvádzali bola o poznanie kvalitnejšia než v predchádzajúcom zápase, ako v poli, tak aj na pálke. Napriek tomu sme výkonom na súpera nestačili a utrpeli prehru 17:2. Pre sklamanie z neúspechu však nebol priestor, keďže  sa bolo treba koncentrovať na dôležité zápasy, ktoré nás čakali nasledujúci deň.

Kvôli nepriazni počasia sa však náš nedeľňajší program zredukoval na jediný, rozhodujúci zápas o tretie miesto. Malé pantherky nastúpili na mokré ihrisko plné chuti do hry, rozhodnuté, že bez medaily z neho neodídu. Keďže nás los určil za hostí, zápas sme začali útokom, ktorý však neprebiehal ideálne a na našom konte zostala nula. Obrana však fungovala perfektne a skalickým Outmenom sa podarilo skórovať len jediný raz. V ďalšom inningu sme naplno predviedli svoje ofenzívne schopnosti a ujali sa tesného vedenia 2:1, ktoré ale Sklaičania napriek našej takmer bezchybnej obrane dorovnali. Atmosféra bola napätá a napriek veľmi chladnému počasiu bolo na ihrisku „dusno“. Zlomový moment však prišiel v treťom inningu, kedy sa našim nedarilo zahrať tretí out, ktorý by nám umožnil začať ďalší útok a priebeh zápasu otočiť. Jasné outy dievčatám doslova vykĺzavali z rukavíc a body pribúdali na konto skalických chlapcov.V poslednom útoku, ktorý nám obmedzený hrací čas umožnil sme kvalitnou hrou a najmä vynikajúcim behom po métach pridali ešte dva body, čo však nestačilo  a  Skaličania zdolali trnavské Pantherky v pomere 11:4. A tak sme s ihriska odchádzali so „zemiakovou medailou“, no s úsmevom na tvári, pretože hoci sa pre nás zápas neskončil výhrou, bol mozaikou drobných víťazstiev v podobe krásnych herných momentov a individuálnych úspechov, ktoré vyvážili sklamanie z prehry.

Spomedzi tým za zmienku jednoznačte stoja tieto: Veľká opora celého tímu, či už po hernej alebo tímovej stránke – Tereza Köpplová predviedla tri hity do zadného poľa, skvelú hru na prvej méte a tiež svoje rýchle nohy pri mnohých krádežiach. Podobne aj Nina Ladvenicová zahviezdila poliarksymi zákrokmi a rovanko aj hrou na nadhode a tvrdou pálkou. V poli sa predviedli úžasnými zákrokmi na druhej méte aj Tereza Klasová a  Aneta Šmičková, ktorá si na svoje konto si pripísala ďalší tvrdý hit. Celé pole podržala svojím obdivuhodným a obetavým výkonom na catcherovi Ema Čornaničová. Alexandra Bohunická naplno predviedla svoje silné ruky  výbornou pálkou. Bravúrny výkon podali najnovšie posily žiackeho tímu, pre ktoré šlo o zápasovú premiéru. Denisa Velická zahviezdila na poste sedmičky, kde chytila dva mimoriadne prudké a na chytanie náročné odpaly a obe akcie zavŕšila chirurgicky presným príhodom. Katarína Dudášová sa tiež blysla hrou v zadnom poli a rozvahou na pálke. Lujza Čambálová predviedla neuveriteľný výkon v poli na poste spojky, kde za seba nepustila jedinú loptu. Rovnako impozantne zahrala aj na nadhode, kde hrala po prvý krát a hneď sme mali možnosť vidieť strike-out. Nina Fančovičová opäť odohrala kvalitné zápasy  a ukázala krásne príhody zo zadného poľa rovnako ako Michaela Janovská. Veľká pochvala patrí taktiež Zuzane Dobšovičovej, ktorá nemala problém kontaktovať prudký nadhod a v zadnom poli predviedla ako vždy famózne zákroky. Kolektívna pochvala patrí celému tímu za súdržnosť a vzájomnú podporu.

Napriek výsledkom, ktoré nás trochu mrzeli, si každá jedna hráčka zaslúži obrovskú pochvalu, za všetko, čo počas víkendu zo seba na ihrisku vydala. Práve všetky tieto drobné víťazstvá dávajú pantherkám obrovskú perspektívu stať sa vynikajúcimi hráčkami. Verím, že skutočnosť, že tento rok sa nám nepodarilo získať v tvrdej konkurencii v kategórii do 13 rokov medailu, dievčatá neodradí. Práve naopak, verím že tieto mlade a talentované hráčky sa pustia do zimnej prípravy s o to väčšou vervou a odhodlaním  v budúcej sezóne predviesť, čo v nich naozaj je.

Káder: Tereza Kopplová #24, Nina Ladvenicová #17, Aneta Šmičková #23, Tereza Klasová #66, Michaela Janovská #37, Nina Fančovičová #00, Alexandra Bohunická #77, Zuzana Dobšovičová #69, Katarína Dudášová #88, Denisa Velická #33, Lujza Čambálová #55, Ema Čornaničová #11.

Tréneri: Patrícia Stúpalová, Petra Sokolovská, Nikola Kalická, Jana Fančovičová.

--Patrícia Stúpalová--

Obrázky k článku

Album nebolo nájdené. Zkontrolujte správnosť adresy alba na Google Picasa.