JOUDRS CUP

publikované 03.02.2016 (aktualizované 06.02.2016)

JOUDRS CUP U10 mix

29.1.2016

Vo štvrtok 28. Januára vycestoval žiacky tím na svoj prvý zahraničný turnaj – halový Joudrs cup v teeballe v zmiešanej kategórii do 10 rokov, ktorého sa okrem nás zúčastnilo ďalších 7 tímov. Bez väčšieho blúdenia či zmätkovania sa našej výprave podarilo doraziť do areálu Joudrs -  jedného z mnohých pražských softbalových klubov  . Naše mladé hráčky sa vrhli na prípravu na turnaj hneď po večeri  - potrénovali si hádzanie sa po lopte, tzv. „ryby“ , čo ich nabudilo ešte viac a boli odhodlané predviesť ich v aj zápasoch.

Naším nervóznym, no napriek tomu bojovo naledným malým pantherkám prisúdil los hneď v prvom rannom zápase najťažieho možného súpera, jedného z favoritov turnaja, Kotlářku Praha. Ako domáci tím nastúpili dievčatá do obrany, kde nastala hotová kanonáda súperových tvrdých, ďalekých odpalov, ktoré naše zadnopoliarky  zväčša lovili na samom konci haly. Túto prestrelku ukončila až pravidlami vynútená zmena po 6 dobehoch. Ako na pálke, tak aj v poli Kotlářka predviedla svoje hráčske umenie. Nám sa síce v  útoku nepodarilo presadiť, no od druhej zmeny sa hra  v poli zlepšila a videli sme niekoľko skvelých zákrokov. Terezke Klasovej sa v pozícii spojky  podarilo v behu chytiť náročný luft. Rovnako tak aj Saške Bohunickej na tretej méte. Anetka Šmičková predviedla výborný teč a Ninka Fančovičová perfektne zneškodnila  na nadhode mnohé tvrdé odpaly. Začali sme hrať menej chaoticky a robiť auty, čo však ani zďaleka nestačilo na nášho ostrieľaného oponenta. Kotlářka nám uštedrila nelichotivú prehru 21:1, čo nám však neubralo odhodlanie dotiahnuť nasledujúci zápas do víťazného konca.

Tak sa aj stalo. V druhom zápase sme sa stretli s vyrovnanejším súperom. Nastúpil proti nám jeden z domácich tímov Joudrs Grey. Tento  duel odštartovali Pantherky vo veľkom štýle, a to najmä v útoku, z ktorého ich miesto troch outov takmer vždy dostala až vynútená zmena. Bolo vidieť, že dievčatá si začali viac veriť a do odpalov, za ktoré si každá jedna z nich zaslúži obrovskú pochvalu,  sa opierali skutočne  plnou silou.  Avšak, ako súperova, tak aj naša obrana  bola spočiatku neistá a po druhej zmene bol stav vyrovnaný 12:12. Ďalšou bezchybnou pálkou sme sa ujali vedenia 18:12, ktoré sme si potrebovali za každú cenu udržať. Blížil sa koniec hracieho času a tak o výsledku mala rozhodnúť naša posledná obrana. Atmosféra bola napätá, no dievčatá zmenu odohrali bez väčšieho zaváhania, pričom súperovi pustili len jeden bod, čím si malé Pantherky vybojovali prvé víťazstvo.

Povzbudené prvým veľkým úspechom sme sa vrhli do ďalšieho zápasu, v ktorom nás však čakal oveľa náročnejší a herne vyspelejší súper – Joudrs Orange. Počas hry bola badateľná prevaha nášho súpera v poli aj na pálke. Hoci dievčatá  bojovali celú dobu naplno, nepodarilo sa nám takmer vôbec presadiť na pálke, kde väčšina odpalov končila priamo v súperovej rukavici. Výsledok 15:2 v náš neprospech zaistil nášmu súperovi 2. miesto v základnej skupine a my sme sa tak posunuli až na 3., čo znamenalo, že  v poslednom zápase budeme hrať o konečné 5. miesto.

Na základe poradia v základných skupinách sa našim posledným súperom stalo Spectrum Praha. Dievčatá veľmi túžili vyhrať a do zápasu nastúpili v plnom nasadení, odhodlané hrať na 110 percent. No priveľká motivácia  však mala v konečnom dôsledku opačné účinky, než aké sme si želali. Pantherky v svojom poslednom vystúpení akoby stratili koncentráciu a navyše podcenili súpera. Dopustili sme sa mnohých školáckych chýb, čo nás mrzelo z hľadiska výsledku, no jedine z chýb sa učíme a posúvame ďalej. Prehra 15:9 v poslednom zápase nás tak posunula na konečnú šiestu priečku spomedzi 8 účastníkov turnaja.

Hoci bilancia 3 prehier a 1 výhry tomu nenasvedčuje, dievčatá od jesene, kedy väčšina z nich začala trénovať, už prešli kus softbalovej cesty a počas turnaja predviedli mnoho krásnych herných momentov. Pochvalu za svoj sústredený výkon si zaslúži skutočne každá jedna hráčka. Zuzka Dobšovičová predviedla nádherný zákrok na druhej méte, kde sa hodila po lopte a príhodom z kolena zahrala out. Podobne aj Terezka Klasová okrem mnohých vychytaných luftov  „hodila rybu“ na spojke a tak zlikvidovala tvrdý odpal. Anetka Šmičková a Saška Bohunická previedli obe vynikajúcu hru na pálke. Ich prudké odpali končili takmer vždy v zadnom poli. Saška podržala tím výbornou hrou na nadhode a Anetka zodpovedne hrala v pozícii prvométara. Veľkou oporou tímu však bolo najmä zadné pole, ktoré tímovou prácou spoľahlivo zastavovalo skoro všetky odpaly. Výborný výkon tu podala Elin Mihaliková, ktorá okrem krásne chytených odpalov ukázala presné príhody a rovanko aj Romanka Chrenková a Livia Vadovičová. Sophia Megová  spolu s Leou Slovákovou predviedli peknú hru ako na catcherovi, tak aj v zadnom poli. Ninka Fančovičová sa predviedla výborným trojmétovým odpalom a tiež aj kvalitnou hrou v poli. Každá hráčka si tak odniesla aj svoj veľký osobný úspech, ktorý ich bude motivovať v ďalšom tréningu.

Napriek zopár nezdarom hodnotím účasť našich malých Pantheriek na tomto turnaji veľmi pozitívne.Dievčatá okúsili český softball, z ktorým sa budú stretávať počas celej sezóny,  utužili sa tímové vzťahy, zažili sme veľkú radosť z víťazstva i sklamanie z prehry, no hlavne  sme si užili kopec zábavy. Najcennejšou výhrou, ktorú sme si z turnaja odniesli sú ďalšie skúsenosti, ktoré nás posúvajú opäť o krok vpred. Celkové šieste miesto nasvedčuje, že náš mladý káder káder čaká ešte veľa práce a usilovného tréningu. Tento tím však má veľkú perspektívu a verím, že výjazdom na tento veľmi vydarený turnaj  máme parádne našliapnuté do, ako dúfame, úspešnej sezóny 2016.

Káder: Anet Šmičková, Tereza Klasová, Lea Slováková, Sophia Megová, Alexandra Bohunická, Elin Mihaliková, Nina Fančovičová, Lívia Vadovičová, Zuzana Dobčovičová, Romana Chrenková.

Coach: P.Stúpalová, P.Sokolovká, J.Fančoviová.

Osobný profil Jana.fancovicova | 08.02.2016 9:07
krásna správa